Przeglądy i konsultacje

Regularne wizyty kontrolne u stomatologa powinny odbywać się co 6 miesięcy a w przypadku osób z chorobami przyzębia co 3 miesiące. Także dzieci powyżej 3-ego roku życia powinny pojawiać się u dentysty, co 3-4 miesiące. Oferujemy konsultacje stomatologiczne oparte o badanie pacjenta wraz z rentgenodiagnostyką z przygotowaniem indywidualnego planu leczenia.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to profilaktyka i leczenie próchnicy. Jeśli pomimo naszych usilnych starań doszło jednak do jej rozwoju, należy bezzwłocznie zająć się jej leczeniem. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia czyli tzw. plomby. W naszej praktyce używamy wysokiej klasy materiałów i wykonujemy wypełnienia z zachowaniem prawidłowej anatomii zęba.

Stomatologia dziecięca

W trosce o najmłodszych pacjentów mamy w swoich szeregach wspaniałych pedodontów. Dzięki wyrozumiałości, niezwykłej cierpliwości oraz zrozumieniu obaw i potrzeb dziecka, każdy młody pacjent chętnie poddaje się leczeniu, a wizyty w gabinecie wspomina z malującym się na twarzy zadowoleniem.

Zespół naszej placówki dba, aby czas oczekiwania na wizytę przebiegał w miłej atmosferze, zabierając najmłodszych pacjentów do kącika zabaw.

Dzięki wizytom u nas Państwa dzieci nie tylko dowiedzą się jak od najmłodszych lat należy dbać o zęby, lecz również przestaną bać się dentysty.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna ma na celu przywrócenie zdrowego, pięknego wyglądu Państwa zębom i uśmiechowi, a dzięki temu zachowanie harmonii całej twarzy.

Znajduje zastosowanie gdy pragną Państwo:

* rozjaśnić barwę swoich zębów;

* pozbyć się uporczywych przebarwień spowodowanych piciem kawy, herbaty, czerwonego wina, nikotyną lub zażywaniem antybiotyków;

* wymienić stare, nieestetyczne wypełnienia na nowe i niewidoczne;

* poprawić kształt nierównych, zbyt małych, ukruszonych lub startych zębów;

* skorygować położenie stłoczonych, rozsuniętych, bądź zrotowanych zębów;

Nasz gabinet oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, dostosowanych do Państwa oczekiwań oraz indywidualnych wskazań medycznych.

Znajdują się wśród nich:

* wybielanie zębów podczas 1 wizyty;

* rozwiązania protetyczne, takie jak: licówki porcelanowe, inlay’e, onlay’e, overlay’e, korony i mosty;

* niewidoczne wypełnienia wykonane z najwyższej jakości materiałów kompozytowych i odbudowy przy użyciu włókien szklanych;

* bonding, licówki kompozytowe  oraz korekty kształtu zębów wykonywane kompozytem o wysokiej estetyce

* wydłużanie korony klinicznej, poprawa kształtu girlandy dziąsłowej

Wybielanie zębów

Aby sprostać coraz większym wymaganiom pacjentów stomatologia estetyczna wprowadza coraz nowsze systemy wybielania zębów.

1. Preferowanym przez nas jest amerykański system BEYOND wykorzystujący zimne światło aktywujące nadtlenek wodoru. Pozwala to w krótkim czasie (około 45 minut) skutecznie i bezpiecznie wybielić wszystkie zęby, nawet o kilka tonów.

Zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym pod kontrolą lekarza co umożliwia stosowanie substancji wybielających w znacznie wyższym stężeniu niż w preparatach przeznaczonych do użytku domowego.

Użycie ssaka i światłoutwardzalnego koferdamu chroniącego dziąsła pozwala na przeprowadzenie zabiegu całkowicie bezpiecznego dla pacjenta. A przecież białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut.

2. Nocne wybielanie zębów („nite white”) to specjalny zabieg kosmetyczny pozwalający na samodzielne wybielenie zębów przez pacjenta podczas snu. Lekarz wykonuje dla pacjenta specjalne szyny na zęby do których nakłada się wybielający żel. Metoda jest skuteczna i bezpieczna wymaga jednak od pacjenta cierpliwości ponieważ proces wybielania trwa 21 nocy.

3. Walking bleach – to wybielanie pojedyńczych martwych zębów.

4. Zabieg Blanc One – bezbolesne i szybkie odświeżenie koloru w trakcie wizyty higienizacyjnej. Zabieg trwa ok 15 minut, nie powoduje nadwrażliwości, nie powoduje odwodnienia pozostawiając zęby gładkie i błyszczące. Efekt utrzymuje się do 8 tygodni.

Profilaktyka

Profilaktyka to najskuteczniejszy sposób na zachowanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu na długie lata.

Proponujemy następujące metody zapobiegania chorobom zębów i dziąseł:

* regularne wizyty kontrolne;

* instruktaże higieny jamy ustnej;

* ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego;

* piaskowanie;

* polerowanie i fluorkowanie;

* lakowanie;

* lakierowanie;

* zabieg ICON

* zabieg Vector Paro

Endodoncja

Leczenie kanałowe (endodoncja) jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Dzięki zdobyczom nowoczesnej endodoncji możliwe jest wyleczenie zębów, które niegdyś kwalifikowały się do usunięcia, bez szans na wyleczenie.

W naszej placówce, ku zadowoleniu pacjentów leczy się trudne przypadki endodontyczne, z wysokim odsetkiem powodzeń. Jest to możliwe dzięki nieocenionym umiejętnościom lekarzy, zastosowaniu nowoczesnej aparatury, zaawansowanej radio- i elektrodiagnostyki, maszynowemu opracowaniu kanałów korzeniowych, zastosowaniu materiałów bioceramicznych.

Protetyka

Nasza placówka wykonuje wszystkie rodzaje uzupełnień protetycznych. Łączy je estetyka, trwałość oraz wygoda użytkowania. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów pozostają nieodróżnialne od zębów własnych.

Poza standardowymi rozwiązaniami, takimi jak:

* korony licowane porcelaną;

korony pełnoceramiczne;

* wkłady koronowe: inlaye, onlaye;

mosty;

* protezy szkieletowe;

protezy akrylanowe: całkowite i częściowe;

Nasza placówka oferuje prace kombinowane. Są to protezy łączące elementy stałe i ruchome, np. korony i protezy szkieletowe:

protezy osadzane na filarach ze wszczepów – overdentures;

protezy z zastosowaniem zatrzasków, zasuw, rygli i koron teleskopowych.

Nieocenioną zaletą przy leczeniu protetycznym jest obecność własnego laboratorium. Dzięki temu możliwa jest bezpośrednia współpraca lekarz – pacjent – technik, co owocuje wysokiej jakości pracami, nie tylko pod względem wykonania technicznego ale przede wszystkim pod względem estetyki i komfortu użytkowania.

Chirurgia stomatologiczna

* Chirurgia przedprotetyczna

* Leczenie urazów zębów

* Usuwanie zębów mlecznych

* Usuwanie zębów stałych

* Usuwanie „zębów mądrości”

* Zastosowanie lasera

1. Ekstrakcja – Istota usuwania zęba polega na oddzieleniu go od otoczenia i wyjęciu z zębodołu. Umiejętności lekarza i współpraca ze strony pacjenta umożliwiają prawidłowe wykonanie zabiegu i zapobiegają wystąpieniu powikłań. Należy jednak pamiętać, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań aby do tego nie dopuścić.

2. Leczenie zębów urazowych – urazy zębów najczęściej dotyczą dzieci (łyżwy, rolki, rower, wypadki w szkole i przedszkolu), ale zdarzają się również u dorosłych (potknięcia, wypadki komunikacyjne). W każdym takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić się do gabinetu stomatologicznego! W zależności od postaci urazu, ząb często można uratować leczeniem zachowawczym lub protetycznym, zdarza się jednak, że potrzebna jest ekstrakcja całego lub części zęba.

3. Chirurgia przedprotetyczna – to przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego umożliwiające wykonanie najbardziej funkcjonalnego i komfortowego uzupełnienia protetycznego. W jej zakres wchodzą między innymi: usunięcie zębów, wyrównanie zniekształceń i usunięcie zmian chorobowych kości i tkanek miękkich.

Periodontologia

To dział stomatologii zajmujący się leczeniem chorób przyzębia (czyli tkanek otaczających zęba) i błony śluzowej jamy ustnej. W naszym gabinecie zwracamy szczególną uwagę na tą dziedzinę stomatologii ze względu na to, że zdrowe przyzębie jest warunkiem utrzymania zdrowych zębów. Krawawienie z dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość czy ruchomość zębów, nieprzyjemny zapach z ust ( halitoza ) to jedne z objawów wymagających diagnostyki periodontologicznej.
* zabiegi higienizacyjne z usuwaniem kamienia poddziąsłowego
* Vector Paro
* Kiretaż mechaniczny i laserowy
* Instruktaże higieny z wybarwianiem płytki nazębnej
* laserowe leczenie zmian na błonie śluzowej
* leczenie paradontozy z indywidualnie dostosowanym planem leczenia

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem

Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej, w koferdamie (izolacja pola zabiegowego) z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu i materiałów dostosowanych do potrzeb danego przypadku. Leczenie endodontyczne w naszym gabinecie przeprowadzane jest w oparciu o badanie RTG lub CBCT. *Leczenie pierwotne oraz powtórne kanałowe ( reendo )
* Usuwanie złamanych narzędzi
* Leczenie kanałów dodatkowych
* Leczenie z wykorzystaniem materiałów Bioceramicznych
* zamykanie perforacji materiałem MTA / BIODENTINE
* leczenie przez korony protetyczne
* Usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych i wkładów z włókna szklanego

Laser

* Leczenie zmian na błonie śluzowej
* Biostymulacja pozabiegowa
* wycinanie zmian na błonie śluzowej, wycinanie nawisów dziąsłowych
* Leczenie opryszczki
* wydłużanie koron klinicznych, plastyka girlandy dziąsłowej
* biostymulacja endodontyczna
* Kiretaż laserowy